Dubaj i Abu Dhabi czyli ALEXDARG w UAE!

Mimo, że od mojej wycieczki i jednocześnie podróży poślubnej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich minęły trzy miesiące, postanowiłam, że w te chłodne dni, dawka słonecznych zdjęć i wspomnień jest jak najbardziej wskazana. :)
Fujairah, Abu Dhabi oraz Dubaj – to były nasze główne punkty podróży.

Dubaj zachwycił mnie, wprowadził w oszołomienie i  skradł moje serce w całości tak samo jak Nowy Jork (w czasie wycieczki powtarzałam niejednokrotnie, że Dubaj jest dla mnie takim azjatyckim NYC ;)) – nowoczesna architektura, możliwości, wielokulturowość, wszechobecny harmider na ulicach, a nocą bajka przez duże B – to zdecydowanie moje klimaty. Kiedy stałam pod najwyższym wieżowcem świata – Burj Khalifa – trudno było mi pojąć jak udało się ludziom stworzyć tak cudowne i zapierające dech w piersiach miasto na pustyni (dosłownie!).

Stolica Zjednoczonych Emiratów ArabskichAbu Dhabi – nie pozostaje w tyle! Bardzo chcieliśmy zobaczyć jeden z największych meczetów na świecie – Meczet Szejka Zayeda. Blask tej budowli, wielkość oraz znajdujące się w nim m.in.: największy na świecie tkany ręcznie dywan czy największe żyrandole złożone z kryształów Swarovskiego ważące 12 ton – mówi samo przez się. :) Robi on tak niesamowite wrażenie,  że tego co tam doświadczymy nie da się opisać, to trzeba poczuć i zobaczyć na własne oczy!

Nie będę zanudzać Was długimi opowieściami i wywodami (miliard recenzji i przewodników znajdziecie na blogach podróżniczych); napiszę po prostu: było warto, było cudownie, jestem na TAK i na pewno jeszcze tam wrócę!

Miłego oglądania! 
XOXO,
Alex

02/11/2018
03/11/2018

RELATED POSTS

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  P

  03/04/2018

  Pięknie!

 2. Odpowiedz

  Agata Wierzgacz

  03/04/2018

  Przepiękne zdjęcia, magiczne miejsca.

 3. Odpowiedz

  Pantomima

  03/04/2018

  Piękne zdjęcia, a Twoje sukienki… mega stylowo i w charakterze! Oby więcej takich wycieczek. Pozdrawiam!

 4. Odpowiedz

  Patryk Tarachoń

  03/05/2018

  Przywiozłaś niezły materiał. Bawiłaś się tam dobrze?

  • Odpowiedz

   Aleksandra Dargiewicz

   03/06/2018

   RE-WE-LA-CYJ-NIE! :)

LEAVE A COMMENT

error: Zawartość jest chroniona !!